Portal Górniczy Nettg.pl

Portal Górniczy Nettg.pl

Opublikowano 9 sierpnia 2014

W GG-1 wkrótce roboty strzałowe (Portal Górniczy Nettg.pl  4 sierpnia 2014 r.)

Od budowy tego szybu zależy eksploatacja złoża Głogów Głęboki. GG-1 w Kwielicach ma zostać wydrążony w 2019 r. Głębienie szybu idzie zgodnie z planem.

GG-1 osiągnął głębokość 229,3 metra w obudowie i 231,7 metra w wyłomie. Prace będą prowadzone aż do poziomu 380 metrów. (…)- Zmieni się wówczas metoda urabiania skał - wyjaśnia Jacek Kulicki, prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. - Od tego momentu głębienie będzie się odbywać za pomocą robót strzałowych. Opracowaliśmy specjalną technologię prowadzenia tych prac, która minimalizuje szkodliwe działanie detonacji na otaczający górotwór i instalację mrożeniową.

(…)Intensywne prace przebiegają pomyślnie również przy szybie wentylacyjnym-wdechowym SW-4. - Zarówno GG-1 jak i SW-4 to ważne inwestycje dla całej grupy KGHM i cieszy nas fakt, że prace przy tych dwóch jednocześnie realizowanych inwestycjach przebiegają planowo - podkreśla prezes Kulicki.

Po zakończeniu prac GG-1 umożliwi dotarcie do najgłębszych pokładów rudy miedzi. Z kolei SW-4 poprawi warunki wentylacyjne co zapewni większą efektywność przewietrzania chodników kopalni ZG Polkowice-Sieroszowice. (…)

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa