Lubin24.org

Lubin24.org

Opublikowano 25 kwietnia 2010

PeBeKa świętuje (Lubin24.org, 25 kwietnia 2010)

"Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa świętuje w tym roku jubileusz 50-lecia. Z tej okazji zorganizowano konferencje, na której oprócz wystąpień i wykładów, odznaczono zasłużonych pracowników spółki.

Przed byłymi i obecnymi pracownikami Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa wystąpił prezes Jacek Kulicki, który w swoim przemówieniu przypominał o największych sukcesach firmy, kontraktach zarówno krajowych, jak i zadaniach, które PeBeKa wykonywała poza granicami Polski. Ważne jest to, aby pamiętać, że pracownicy PeBeKi brali udział w wielu przedsięwzięciach budowlanych, nie tylko w Zagłębiu Miedziowymi i nie budowali nie tylko tutejsze kopalnie.

- Wybudowaliśmy w dużej mierze linię metra w Warszawie, prowadziliśmy renowację kopalni soli w Wieliczce i Bochni, wydrążyliśmy tunele Okęcie i Bielsko-Biała. Mamy też nadzieję, że wybudujemy drugą linię metra w stolicy - wymieniał Jacek Kulicki. - Byliśmy zawsze otwarci nie tylko na górnictwo, ale także na budownictwo infrastrukturalne. Nie chcemy też zamykać się na naszym lokalnym podwórku. Kuszą nas teraz Kanadyjczycy. Jeżeli dojdziemy do porozumienia, to być może PeBeKa zaistnieje na innych kontynentach w większym zakresie.

W trakcie konferencji można było nie tylko wysłuchać wystąpień o historii firmy, ale również obejrzeć wystawę archiwalnych zdjęć i periodyków wydawanych przez spółkę".

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa