Lubin24.org

Lubin24.org

Opublikowano 28 grudnia 2009

Życzliwe kartki (Lubin24.org, 1 grudnia 2009)

"7,5 tysiąca złotych zebrano podczas dorocznego kiermaszu organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych z Lubina, przy współpracy z Przedsiębiorstwem Budowy Kopalń PeBeKa i Galerią Cuprum Arena.

W tym roku, zamiast w budynku szkoły tradycyjny kiermasz kartek świątecznych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych odbył się w atrium galerii handlowej Cuprum Arena. Impreza połączona została z finałem akcji prowadzonej przez PeBeKa pod hasłem "Kartki życzliwości".

Miedziowa spółka od lat organizuje konkurs na projekt najpiękniejszej kartki świątecznej. Jury konkursowe wybiera taką z pośród nadesłanych prac, po czym, w nagrodę dla autora, jego kartka jest drukowa w tysiącach egzemplarzy. W tym roku najpiękniejszą kartkę przygotował dziewięcioletni Maciej Serafin, a jego pracę firma wydrukowała w nakładzie sześciu tysięcy sztuk. Te wyjątkowe kartki kupili już: Mercus, Pol Miedź Trans i Cuprum Arena. W piątek okazję do nabycia kartki uzyskali wszyscy odwiedzający największą galerię handlową w mieście.

Ci, którzy mieli okazje w trakcie akcji odwiedzić galerię handlową mogli nie tylko podziwiać piękne obrazki, karki i stroiki świąteczne, ale również obejrzeć występy przygotowane specjalnie na ta okazję. Na scenie wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie: śpiewały i tańczyły "Wiolinki" oraz dzieci z zespołów edukacyjno - terapeutycznych, solowo wystąpił Artur Iwaniuk, a talenty recytatorskie zaprezentowali Weronika Zagońska, Grzegorz Hudzik, Grzegorz Kordylewicz i Patrycja Imielska."

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa