Budinfo.pl

Budinfo.pl

Opublikowano 4 czerwca 2009

Stadion rośnie w oczach (Budinfo.pl, 4 czerwca 2009)

"Choć do zakończenia całkowitej budowy stadionu w Lubinie pozostało jeszcze wiele miesięcy, widać już efekty II etapu - zakończyła się część prac przy budynku klubowym. Prowadzone prace budowlane nie przeszkadzają w rozgrywanych meczach: całą wiosenną rundę zawodnicy Zagłębia Lubin podejmowali gości na własnym terenie, z sukcesem walcząc o powrót do ekstraklasy.

Stadion rośnie w oczach

Choć do zakończenia całkowitej budowy stadionu w Lubinie pozostało jeszcze wiele miesięcy, widać już efekty II etapu - zakończyła się część prac przy budynku klubowym. Prowadzone prace budowlane nie przeszkadzają w rozgrywanych meczach: całą wiosenną rundę zawodnicy Zagłębia Lubin podejmowali gości na własnym terenie, z sukcesem walcząc o powrót do ekstraklasy.
Rozpoczęte oficjalnie w połowie marca rozgrywki ligowe stanowiły symboliczne zakończenie I etapu budowy. Po niecałym roku od rozpoczęcia robót przy fundamentach starosta lubiński wydał pozwolenie na użytkowanie obiektu. Realizacja II etapu budowy stadionu obejmuje wykonanie czwartej części trybun wraz z budynkiem głównym. Obecnie wykonywana jest konstrukcja stanu surowego budynku głównego w części dolnej kondygnacji pod trybunami. PeBeKa zakończyła montaż belek zębatych audytoriów oraz płyt audytoryjnych trybun. Został też zakończony montaż konstrukcji stalowej dachu."

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa