Kartki, które pomagają

Kartki, które pomagają

Opublikowano 13 stycznia 2011

60 prac konkursowych, 2000 wydrukowanych i sprzedanych kartek oraz 9 500 zł przekazanych Zespołowi Szkół Specjalnych w Lubinie – to podsumowanie V edycji konkursu „Kartki życzliwości”, organizowanego przez Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A.

- Konkurs „Kartki życzliwości” zyskuje na popularności z każdymi kolejnymi rokiem. W PeBeKa to już tradycja, bez której nie wyobrażamy sobie świąt. Dwa i pół roku temu, podczas pierwszej zbiórki na rzecz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie, uzyskaliśmy 1000 zł. Tym razem zebraliśmy 9 500 zł, a więc prawie 10 razy więcej niż w pierwszej edycji – podsumowuje Agnieszka Kubica-Radek, rzecznik prasowy PeBeKa i członek kapituły konkursu.

Za zebrane pieniądze szkoła mogła zakupić sprzęt biurowy i komputerowy, który posłuży wychowankom ZSS w dalszej edukacji i nauce zawodu.

Historia konkursu zaczęła się jesienią 2008 roku. Od tego czasu w przedsięwzięciu wzięło kilkaset prac konkursowych, z których wybrano 5 zwycięskich projektów, po jednym w każdej edycji. Łącznie wydrukowanych zostało 13 500 świątecznych pocztówek. Dzięki zbiórce pieniędzy ze sprzedaży kartek, a także dodatkowym akcjom – imprezom artystycznym czy aukcjom charytatywnym, Zespół Szkół Specjalnych w Lubinie zyskał wsparcie w wysokości blisko 26 000 zł.

- Organizując pierwszy konkurs, nie sądziliśmy, że nasza inicjatywa rozwinie się aż tak szeroko. Jesteśmy firmą z Lubina, bardzo mocno związaną ze społecznością lokalną. Nie są nam obce problemy żyjących tu ludzi. Czujemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się wokół nas. Dzięki „Kartkom życzliwości” udaje nam się zwrócić uwagę lubinian i mieszkańców okolicznych miejscowości, a także lokalnego biznesu, na problem niepełnosprawności z jakim codziennie zmagają się wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych z Lubina – mówi Agnieszka Kubica-Radek.

Ostatnią edycję konkursu obok PeBeKa wspierały firmy: PHP Mercus sp. z o.o., Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. oraz Centrum Badania Jakości sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa