PeBeKa rozdaje nagrody

PeBeKa rozdaje nagrody

Opublikowano 1 grudnia 2010

Damian Kuśmierczyk jest laureatem piątej edycji konkursu „Kartki życzliwości” organizowanego przez Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. w Lubinie. Rozdanie nagród zaplanowano na 2 grudnia w trakcie obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Lubinie.

 

To już piąte święta, z okazji których uczniowie lubińskiej Szkoły Specjalnej przygotowali własnoręcznie, na podstawie własnych, autorskich pomysłów, kartki świąteczne. Ocenia je kapituła konkursu złożona z pracowników firmy PeBeKa, organizatora i pomysłodawcy całego przedsięwzięcia. Na aktualną, bożonarodzeniową edycję konkursu wpłynęło 60 prac. Wygrał czternastoletni Damian Kuśmierczyk. Jego przepiękna praca plastyczna z Gwiazdą Betlejemską będzie oficjalną kartą świąteczną Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. Firma wyda ją w nakładzie 2000 egzemplarzy. W konkursie wyróżnieni zostali również:

 

*         Sebastian Długosz (16 lat),

*         Wiktoria Hopej (8 lat), 

*         Mateusz Kotkowski (20 lat), 

*         Jakub Sokołowski (9 lat),  

*         Oskar Barowicz (9 lat),  

*         Krzysztof Świętek (17 lat),  

*         Przemysław Pawliszyn (23 lat),  

*         Magdalena Mazurek (15 lat), 

*         Urszula Stelmasińska (13 lat).

 

Główny laureat i wszyscy wyróżnieni są na co dzień uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie.

 

Akcja „Kartki życzliwości” rozpoczęła się w listopadzie 2008 roku. Wtedy PeBeKa zaprosiła do twórczej zabawy uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Młodzi artyści wykonują projekt kartki świątecznej, a zwycięska praca zostaje profesjonalnie wydrukowana jako oficjalna kartka świąteczna firmy. Można ją kupić od pracowników PeBeKa, sprzedają ja również uczniowie szkoły podczas kiermaszu świątecznego. Do akcji tradycyjnie już przyłączają się zaprzyjaźnione firmy i instytucje. Tegoroczną kartkę bożonarodzeniową kupią i roześlą swoim kontrahentom i partnerom: PHP Mercus Sp. z o.o., Centrum Badania Jakości Sp. z o.o. i Miedziowe Centrum Zdrowia SA. Cały dochód ze sprzedaży kartek zostanie przekazany na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie.

 

- Szczególnie cieszy mnie, że to już piąta edycja konkursu – mówi Agnieszka Kubica-Radek, rzecznik prasowy PeBeKa. – Uczniowie zrealizowali na potrzeby kolejnych odsłon konkursu blisko 500 prac artystycznych. W ten sposób rozwijali zdolności artystyczne, ale również uczyli się, że ich aktywność jest ważna. Wpływy ze sprzedaży kartek trafiają przecież do budżetu szkoły. Z każdą kolejną edycją konkursu z radością witamy firmy, które chcą razem z nami zaangażować się w to przedsięwzięcie. Z satysfakcją widzimy, że nasz pomysł jest inspirujący i są firmy, które decydują się na realizację podobnego projektu samodzielnie. Chciałabym, żeby nastąpił taki czas, gdy wszystkie przedsiębiorstwa i organizacje z okazji świat będą dokładać cegiełki życzliwości.

 

Tegoroczne rozdanie nagród konkursu „Kartki życzliwości” odbędzie się w wyjątkowej oprawie, w trakcie Dziecięcych Spotkań ze Sztuką zorganizowanych przez ZSS z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Impreza rozpocznie się 2 grudnia o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury Muza w Lubinie.  W programie zaplanowano wernisaż wystawy „Dziecko niepełnosprawne w obiektywie” i spektakl „Stworzenie świata” Teatru Małego Aktora z Rudnej. W trakcie imprezy zwycięzcy twórcy odbiorą nagrody - m.in. sprzęt sportowy, gry edukacyjne, MP3 – na scenie, gdzie będą mogli poczuć prawdziwą radość z wyróżnienia.

Wyjątkową, nie tylko unikalną artystycznie, ale również odpowiedzialną społecznie, kartkę może kupić każdy. Będą je rozpowszechniali pracownicy PeBeKa i nauczyciele oraz uczniowie ZSS.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa