PeBeKa na pisance

PeBeKa na pisance

Opublikowano 19 marca 2010

Bajecznie kolorowa, wykonana w technice kolażu karta świąteczna autorstwa Anety Adolph będzie oficjalną pocztówką świąteczną firmy PeBeKa na Wielkanoc 2010. Lubińska spółka rozstrzygnęła konkurs skierowany do podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie. Kapituła konkursu wyróżniła dodatkowo 11 prac.

– Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pracę. Powodzenie tej akcji to dla nas jasny sygnał, że jest ona potrzebna i warto ją kontynuować – podkreśla Jacek Kulicki, prezes PeBeKa.

To była już czwarta edycja konkursu, który cyklicznie, dwa razy w roku organizuje PeBeKa. Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych musiały zmierzyć się tym razem z zadaniem wyjątkowym. Konkursowa kartka miała odwoływać się nie tylko do motywów świątecznych, ale uwzględniać również jubileusz 50-lecia, który w tym roku firma obchodzi.

- Młodzi artyści doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem - mówi Sylwia Miniewska z Kapituły konkursu, rzecznik prasowy PeBeKa. – Nasze logo pojawiło się kreatywnie wkomponowane na wielu pracach. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i fantazji uczestników konkursu.

Kapituła konkursu miała w czym wybierać, w sumie do firmy spłynęło blisko 90 projektów kartek. Ponieważ większość prac zasługiwała na uznanie, Kapituła postanowiła przyznać dodatkowo 11 wyróżnień. Niekwestionowaną zwyciężczynią tej edycji konkursu została siedemnastoletnia Aneta Adolph. Zaproponowany przez nią projekt pocztówki prezentuje m.in. wielkanocną pisankę z jubileuszowym, artystycznie przetworzonym logo PeBeKa. Laureatka w nagrodę otrzyma plecak i komplet pięknie ilustrowanych książek. Co ciekawe, nagrody w tym wyjątkowym konkursie są też wyjątkowe.

- Nie ustalamy z góry nagród. Jesteśmy w stałym kontakcie z wychowawcami Zespołu Szkół Specjalnych, tak aby każdemu wyróżnionemu wręczyć coś, czego potrzebuje, o czym marzy – wyjaśnia Sylwia Miniewska.

Wręczenie nagród zaplanowano na 26 marca. PeBeKa, poza nagrodami dla zwycięzcy i wyróżnionych przygotuje tradycyjnie drobne upominki dla wszystkich  uczniów Szkoły. Zwycięska praca jest już w drukarni. Jako świąteczna karta trafi niedługo do partnerów i kontrahentów PeBeKa. Będzie również, wzorem poprzednich edycji, dystrybuowana przez pracowników firmy oraz przez samych wychowanków ZSS. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży kartek, zostanie przekazany za pośrednictwem dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych na potrzeby uczniów.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa