PeBeKa buduje ze szkła i aluminium

PeBeKa buduje ze szkła i aluminium

Opublikowano 25 października 2010

Za kilkanaście miesięcy Lubin zyska prawdziwą perełkę. Ruszyła właśnie budowa nowoczesnego biurowca na lubińskim Ustroniu, której wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa.

- Będzie to jeden z najnowocześniejszych i najciekawszych architektonicznie obiektów w mieście – zapewnia Jacek Kulicki, prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. – Obiekt będzie miał nieregularne kształty, w tym między innymi zaokrąglone narożniki. Cała fasada części biurowej budynku zostanie pokryta szkłem. Resztę stanowić będzie zabudowa o charakterze przemysłowym. Łącznie zagospodarujemy ponad 1220 m2 powierzchni.

Budynek stanie w północno-zachodniej części miasta, pomiędzy ulicą Hutniczą a terenami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na lubińskim Ustroniu. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1050 m2.

- PeBeKa jest kojarzona z ciężkimi konstrukcjami. Na co dzień budujemy infrastrukturę miedziowych kopalń. Tym razem realizowany przez nas projekt zakłada wykorzystanie tak subtelnych materiałów, jak szkło i aluminium. Jednak lubimy nowe doświadczenia. W tym roku skończyliśmy budowę stadionu dla Zagłębia Lubin, aktualnie prowadzimy prace w zabytkowej kopalni soli w Wieliczce, bierzemy udział w budowie szybkiej trasy Północ-Południe w Warszawie. Jak widać, zakres naszych prac jest bardzo szeroki – opowiada Jacek Kulicki.

Oprócz samego budynku, PeBeKa wykona również zagospodarowanie pozostałej części działki budowlanej, wraz z ciągami komunikacyjnymi, terenami zielonymi i rekreacyjnymi oraz dwoma placami – jednym w części przemysłowej i drugim, reprezentacyjnym, przed wejściem do biurowca.

Budynek będzie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe EVRY Sp. z o.o. z Lubina. Część biurowa budynku będzie spełniać funkcje siedziby reprezentacyjnej spółki, natomiast w części przemysłowej zostanie zlokalizowana nowa linia produkcyjna. Obiekt zaprojektowało studio architektoniczne Q2 z Wrocławia, które jest m.in. autorem projektu Nowego Browaru w Legnicy czy nowoczesnego kompleksu mieszkalnego Ołtaszyn we Wrocławiu.

Podstawowe parametry inwestycji:

  • Powierzchnia zabudowy - 745 m2;
  • Powierzchnia całkowita - 1220 m2;
  • Powierzchnia użytkowa - 1055,08 m2;
  • Kubatura - 5143,00 m3;
  • Ilość pomieszczeń – 37;
  • Planowany czas ukończenia budowy – grudzień 2011.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa