Menedżerowie PeBeKi zwycięzcami Sztafety Dyrektorskiej w niedzielnym Biegu Barbórkowym

Menedżerowie PeBeKi zwycięzcami Sztafety Dyrektorskiej w niedzielnym Biegu Barbórkowym

Opublikowano 19 października 2009

W niedzielę, 18 października po raz dwudziesty czwarty ulicami Lubina przebiegło 266 amatorów biorących udział w XXIV Biegu Barbórkowym organizowanym przez KGHM Polska Miedź SA oddział Zakłady Górnicze Lubin. Jak co roku wystartowała w nim także reprezentacja pracowników PeBeKi. Maraton odbył się w ramach obchodów górniczego święta, a zawodnicy konkurowali o Lampkę Górniczą.

W niedzielnych imprezach sportowych wzięło udział aż 22 zawodników z PeBeKi. Od lat uczestniczą w nim z entuzjazmem zarówno sztygarzy, górnicy jak i przedstawiciele kadry menedżerskiej. Przez kilka lat w biegach brał udział nawet sam prezes Kulicki. PeBeKa zajęła I miejsce w Sztafecie Dyrektorskiej. Skład zwycięskiej drużyny to Janusz Kuśnierz, Ryszard Lindmajer, Paweł Pawlik, Wojciech Chojnacki i Beata Kozak.


Ryszard Lindmajer, kierownik robót montażowych PeBeKa SA pobiegł w niej po raz drugi. Jak mówi, cieszył się z tej możliwości, mimo, że tegoroczna aura nie była wyjątkowo sprzyjająca. – Czy startowałem po zwycięstwo? Na pewno tak, bo rywalizacja o wygraną dodaje adrenaliny – mówi Lindmajer – Najważniejsza jest dla mnie jednak satysfakcja, że jestem w dobrej formie fizycznej i że miałem szansę zmierzyć się i wygrać nawet z młodszymi od siebie. Pan Ryszard uprawia sport od lat, co tydzień gra w koszykówkę i pływa na basenie, grywa także w tenisa.
Niedzielna impreza zaczęła się o godzinie 11.00. Z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubinie ochotnicy wystartowali w biegu na 10 km, który zaliczany jest do najważniejszych zawodów w kraju. W maratonie tym biorą udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety a zwycięzcy otrzymują nagrody oraz medale, puchary i kufle okolicznościowe.


Oprócz sportowej rywalizacji w koronnej dyscyplinie jaką jest Bieg Barbórkowy, uczestnicy wzięli także udział w wielu innych konkurencjach, które odbyły się w lubińskim OSiR-ze. Były to między innymi: Bieg Sztygarski na 1 milę, Sztafeta Międzyzakładowa 4 x 400 metrów oraz Sztafeta Dyrektorska 4 x 100 metrów. Właśnie ta ostatnia konkurencja przyniosła firmie PeBeKa złoty medal. Drugim ważnym sukcesem PeBeKi  w niedzielnych zawodach okazało się pierwsze miejsce familii Lisowskich, startujących w maratonie w kategorii Open dla rodzin. Tadeusz Lisowski z dwoma synami i bratankiem otrzymali medale za najliczniejszą rodzinę startującą w biegu.


Pomimo, że impreza odbywa się w drugiej części października, gdy temperatury często zbliżone są do zera, to wydarzenie co roku gromadzi kilkuset ochotników biorących udział w różnych konkurencjach biegowych. W tym roku również impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród samych zawodników, jak i wśród kibiców, którym niestraszna była jesienna słota.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa