Finał akcji „Kartki życzliwości”

Finał akcji „Kartki życzliwości”

Opublikowano 1 grudnia 2009

7,5 tysiąca złotych to kwota zebrana podczas imprezy zorganizowanej przez przedsiębiorstwo PeBeKa w ramach akcji „Kartki życzliwości”. Kwesta odbyła się w piątek, 27 listopada w lubińskiej galerii Cuprum Arena. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie sal do nauki przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Specjalnych w Lubinie.
 


Piątkowa impreza była finałem akcji „Kartki życzliwości”, w ramach której PeBeKa zorganizowała w październiku konkurs dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Zwycięzcą został dziewięcioletni Maciej Sarafin, a jego pracę firma wydrukowała w nakładzie sześciu tysięcy sztuk. Te wyjątkowe kartki kupili już: Mercus, Pol Miedź Trans i Cuprum Arena. W piątek okazję do nabycia kartki uzyskali wszyscy odwiedzający największą galerię handlową w mieście.

Atrakcją piątkowego popołudnia w Cuprum Arenie nie były jednak tylko kartki świąteczne. Na scenie wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie: śpiewały i tańczyły „Wiolinki” oraz dzieci
z zespołów edukacyjno - terapeutycznych, solowo wystąpił Artur Iwaniuk, a talenty recytatorskie zaprezentowali Weronika Zagońska, Grzegorz Hudzik, Grzegorz Kordylewicz, Patrycja Imielska.

- Była to pierwsza tak duża impreza na rzecz naszej szkoły - mówi Grażyna Dąbrowska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie. - Uczniowie bardzo przeżywali występ, ciężko pracowali i długo się do niego przygotowywali. Ale wszystko wyszło wspaniale, a dzieciaki były szczęśliwe z możliwości zaprezentowania ich talentów.

W przygotowanie imprezy zaangażowani byli nie tylko młodzi artyści. Podopieczni ZSS przygotowali ozdoby świąteczne, które można było kupić na specjalnym kiermaszu znajdującym się tuż obok sceny. Na ręce Jacka Kulickiego, prezesa PeBeKa, dzieci przekazały obraz namalowany przez jednego z uczniów szkoły, a także wielkie czerwone serce wraz z podziękowaniem za to, że szkoła zawsze może liczyć na wsparcie ze strony firmy.

- Radość i szczęście w oczach występujących dzieci pokazały jak ważne są tego rodzaju imprezy – podkreślił Jacek Kulicki, prezes PeBeKa. – Na krótko przed Świętami przypomnieliśmy Lubinianom ideę dobroczynności i umożliwiliśmy kupno choć niewielkiej cegiełki na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych.

Podczas imprezy zaprezentowali się również inni młodzi artyści: zespół taneczny „Złote dzieci” z Legnicy, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Lubinie grający na akordeonach, skrzypcach, klarnetach oraz wiolonczelach. Widzowie mogli również podziwiać sprawność fizyczną młodzieży z  legnickiego klubu Teakwon-do. W przerwach między występami artystycznymi odbywały się aukcje na rzecz ZSS. Największą sensację wzbudziła licytacja piłki nożnej, przekazanej i podpisanej przez piłkarzy Zagłębia Lubin. Uczestnicy aukcji zaciekle walczyli o piłkę, która ostatecznie uzyskała cenę 350 zł!

Po podliczeniu pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży kartek i ozdób świątecznych, aukcji i datków zebranych przez wolontariuszy okazało się, że akcja przyniosła  7414 złotych i 59 groszy, które w całości trafią do Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie pracowni praktycznej nauki zawodu.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa