Piąte spotkanie seniorów PeBeKa

Piąte spotkanie seniorów PeBeKa

Opublikowano 22 grudnia 2015

Tradycyjnie już pod koniec roku w lubińskiej hali sportowej odbyła się piąta biesiada seniorów – emerytowanych pracowników Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa.

W tym roku wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ jego uczestnicy obchodzili jednocześnie dwa jubileusze – 55. rocznicę powstania PeBeKa i pięciolecie biesiad dla seniorów. Święto, wpisane jak co roku w kalendarz wydarzeń barbórkowych, jest dla emerytowanych pracowników okazją do wspominania własnych doświadczeń i podejmowanych wyzwań, którym musieli sprostać w czasach budowy kopalń Zagłębia Miedziowego. Ale to również dobry sposób na włączenie emerytów w bieżącą działalność firmy, korzystanie z ich ogromnej wiedzy na rzecz dalszego rozwoju spółki.

Do tego celu spotkania nawiązał w swoim przemówieniu Jacek Kulicki, prezes PeBeKa: – Cieszy nas fakt, że byli pracownicy nawet na emeryturze interesują się inwestycjami, chętnie dzielą się wiedzą i pomysłami. Ludzie to największy kapitał PeBeKa, zwłaszcza ci, którzy są częścią historii i dzisiejszego sukcesu spółki.

Barbórkowe spotkania seniorów organizowane są w PeBeKa od 2011 roku z inicjatyw zarządu przedsiębiorstwa. Co roku bierze w nich udział kilkadziesiąt zasłużonych dla historii firmy byłych pracowników. Tegoroczne spotkanie odbyło się 18 grudnia.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa