PeBeKa na targach Mining World w Kazachstanie

PeBeKa na targach Mining World w Kazachstanie

Opublikowano 12 października 2015

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa zaprezentowało swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Przemysłu i Sprzętu Wydobywczego Mining World Central Asia 2015, które odbyły się w połowie  września w Ałma-Acie w Kazachstanie.

PeBeKa zdecydowała się na udział w targach w celu bezpośredniego rozpoznania rynku kazachskiego oraz przedstawienia potencjalnym inwestorom swoich możliwości realizacyjnych. Przedsiębiorstwo reprezentowali Adam Świgulski, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy, oraz Robert Kozłowski, dyrektor ds. handlu.

 – Kazachstan to kraj położony na pograniczu Europy i Azji, bogaty w zasoby surowców energetycznych: węgla kamiennego i ropy naftowej oraz w złoża pierwiastków metalicznych: żelaza, cynku, ołowiu czy manganu. Jego produkcja rud miedzi zbliżona jest do produkcji Polski. Ze względu na rozmiar kraju, jego surowcową bazę oraz stosunkową stabilność polityczną to kierunek perspektywiczny – podkreśla Adam Świgulski, wiceprezes PeBeKa. – Dlatego zaprezentowaliśmy nasze bogate doświadczenie i usługi w zakresie specjalistycznego budownictwa górniczego, w szczególności jeśli chodzi o roboty związane z głębieniem szybów.

PeBeKa przygotowała stoisko wspólnie z firmą MWM Elektro z Trzebini - dostawcą szybowych maszyn wyciągowych, posiadającą rozpoznanie tego rynku. W ciągu trzech targowych dni przedstawiciele lubińskiej spółki odbyli liczne bezpośrednie rozmowy handlowe, m.in. z przedstawicielami zakładów górniczych z całego Kazachstanu. Ich efektem są już pierwsze zapytania do PeBeKa, które teraz będą podlegać analizie.

Obecność PeBeKa na targach Mining World Central Asia jest wynikiem podpisanego 14 lipca br. porozumienia z Kazachstanem w sprawie utworzenia klastera przemysłowego skupiającego się na wspólnym rozwijaniu technologii górnictwa skał twardych na obszarze Kazachstanu. Jednym z sygnatariuszy umowy z polskiej strony był prezes PeBeKa Jacek Kulicki, a także przedstawiciele dziewięciu innych spółek.

Mining Exploration & Mining Equipment Exhibition and Forum Mining World Central Asia to jedno  z największych w Azji Środkowej wydarzeń targowych i wystawienniczych dla branży górniczej oraz metalurgicznej. Tegoroczna, 22 edycja zgromadziła ponad 300 dostawców i wykonawców robót specjalistycznych z 28 krajów.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa