Dzielimy się fachową wiedzą

Dzielimy się fachową wiedzą

Opublikowano 25 lutego 2013

PeBeKa po raz kolejny uczestniczyła w organizowanej przez PAN i AGH Szkole Eksploatacji Podziemnej w Krakowie. Objęła też patronatem warsztaty poświęcone projektowaniu i budowie szybów.

Tegoroczna Szkoła Eksploatacji Podziemnej (SEP) w Krakowie - największa polska konferencja poświęcona górnictwu - odbyła się w dniach 18-22 lutego. Tematem przewodnim były nowe techniki i technologie w górnictwie.

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa uczestniczyło w obecnej edycji w roli eksperta w dziedzinie budowy szybów. Objęło patronatem merytorycznym warsztaty pod nazwą „Dobre praktyki w projektowaniu i budowie szybów, szybików". Było to całodzienne szkolenie, na których fachowcy z branży prowadzili zajęcia dla kadry inżynieryjnej, zajmującej się zawodowo tą tematyką. Jacek Kulicki, prezes PeBeKa, przedstawił prezentację poświęconą ewolucji technologii głębienia szybów dla Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Nasza spółka już od ponad pół wieku z sukcesem realizuje te zadania dla KGHM Polska Miedź, a czas ten obfitował w wiele wyzwań i problemów wymagających wdrażania innowacyjnych, często pionierskich rozwiązań. Dzięki nim rozwija się nie tylko polskie górnictwo i budownictwo inżynieryjne - PeBeKa budowała bowiem tunele i szyby na wszystkich kontynentach świata.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa