PeBeKa wśród Diamentów Forbesa

PeBeKa wśród Diamentów Forbesa

Opublikowano 4 lutego 2013

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa zajęło wysokie 4. miejsce wśród dolnośląskich firm wyróżnionych przez miesięcznik Forbes tytułami „Diamentów Forbesa". Wśród dużych ogólnopolskich firm znalazło się na 22. pozycji.

Już po raz siódmy redakcja wspólnie z wywiadownią BISNODE (dawniej Dun and Bradstreet Poland) przygotowała zestawienie firm, które najszybciej zwiększają swoją wartość. Laureatów wyłaniano na podstawie kilku wytycznych: kandydaci musieli osiągnąć w roku 2011 przynajmniej 5 mln złotych przychodu, złożyli sprawozdanie do Krajowego Rejestru Sądowego i otrzymali pozytywny rating wiarygodności (firmy są rentowne, mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami). W rankingu brano pod uwagę wyniki finansowe z lat 2009-2011.

Tegoroczne zestawienie „Diamentów Forbesa" objęło ponad 1900 przedsiębiorstw, w tym 184 podmioty w kategorii dużych firm (powyżej 250 mln złotych przychodu).  W tym ostatnim gronie znalazło się także Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa: w ogólnopolskim rankingu dużych firm zajęło 22.miejsce, natomiast na liście laureatów województwa dolnośląskiego uplasowało się aż na 4. miejscu.  KGHM Polska Miedź jest najwyżej punktowaną dużą firmą w regionie oraz dziesiątą wśród wszystkich przedsiębiorstw w kraju.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa