PeBeKa z tytułem Perły Polskiej Gospodarki

PeBeKa z tytułem Perły Polskiej Gospodarki

Opublikowano 19 listopada 2012

W piątek 16 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono statuetki „Perła Polskiej Gospodarki". Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa już po raz trzeci z rzędu znalazło się w gronie wyróżnionych polskich firm.

Przedsiębiorstwo PeBeKa zostało laureatem w kategorii „Perły Duże", czyli firm, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły co najmniej 100 milionów złotych. Otrzymało ten zaszczytny tytuł za konsekwentną realizację polityki i strategii.

- Wkraczamy dynamicznie w drugie pięćdziesięciolecie firmy, pełnimy znaczącą rolę w strategicznych planach całej Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź. Tytuł Perły Polskiej Gospodarki jest dla nas dużym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że PeBeKa jest ważną firmą nie tylko w regionie, ale także w całej Polsce - podkreśla Jacek Kulicki, prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. - To nagroda, ale także impuls do dalszej pracy, tym bardziej, że otrzymujemy to wyróżnienie już trzeci raz z rzędu.

Ranking „Perły Polskiej Gospodarki" organizowany jest od 2003 roku przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk wraz z Oficyną Wydawniczą „Rynek Polski", wydawcą miesięcznika gospodarczego „Polish Market". W poprzednich latach w zestawieniu znalazły się najbardziej znane firmy z branży medialnej, finansowej, telekomunikacyjnej, FMCG czy przemysłu ciężkiego. By zostać „Perłą", trzeba spełnić szereg kryteriów. Eksperci INE PAN oceniają m.in. dynamikę przychodów ogółem, rentowność sprzedaży, stopę zwrotu brutto na aktywach, stopę zwrotu netto na kapitale własnym, wydajność pracy czy łączną produktywność kapitału ludzkiego i rzeczowego.

Tegoroczną edycję rankingu patronatem honorowym objęli wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz prezes PAN prof. Michał Kleiber.

W imieniu spółki certyfikat odebrał Adam Świgulski, dyrektor ds. finansów.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa