Rusza linia kolejowa na Okęcie

Rusza linia kolejowa na Okęcie

Opublikowano 1 czerwca 2012

Dzisiaj oficjalnie uruchomiona została linia kolejowa łącząca centrum Warszawy z międzynarodowym Lotniskiem Chopina.  W budowie tego strategicznego dla stolicy łącznika uczestniczyła też PeBeKa.

Dzięki łącznicy do lotniska oraz modernizacji linii kolejowej łączącej port lotniczy z centrum miasta podróżni będą mogli w 20 minut przejechać pociągiem z Dworca Śródmieście do zlokalizowanej pod terminalem stacji PKP. To usprawnienie komunikacyjne jest szczególnie istotne teraz, gdy Warszawa szykuje się na przyjęcie gości i kibiców w związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012.

Za budowę ważnego dla inwestycji 1200-metrowego tunelu odpowiedzialne było konsorcjum  Bilfinger Berger, ZUE Kraków i Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa. Partnerami konsorcjum były firmy PNUiK Kraków i KZA Katowice. W ramach kontraktu PeBeKa wykonała część robót konstrukcyjnych związanych z budową tunelu i rampy wjazdowej oraz budowę kolejowych obiektów pomocniczych: trafostacji nr 1, podstacji trakcyjnej oraz nastawni.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa