Towarzyskie spotkanie pokoleń

Towarzyskie spotkanie pokoleń

Opublikowano 12 grudnia 2011

W ramach barbórkowych obchodów zarząd PeBeKa spotkał się z byłymi i obecnymi pracownikami firmy na Biesiadnym Spotkaniu Emerytów.

Mimo, że złoty jubileusz nasze przedsiębiorstwo obchodziło w zeszłym roku, to jego hasło - Czerpiemy z tradycji, stawiamy na przyszłość - jest ciągle aktualne. Siłą przedsiębiorstwa są jego pracownicy, a szczególną rolę wśród nich odgrywają pionierzy Zagłębia Miedziowego. Byli pracownicy, którzy przeszli na emeryturę czy rentę, są dla przedsiębiorstwa wciąż bardzo ważni. Korzystamy z ich wiedzy i doświadczeń, cenimy ich zaangażowanie w życie firmy. Chcemy, by o tym wiedzieli. Dzisiaj są prawdziwą skarbnicą wiedzy, ciekawostek i anegdot na temat PeBeKa i całego Zagłębia Miedziowego.

Spotkania emerytów okazują się pełne wspomnień i barwnych opowieści. Nie inaczej było 9 grudnia, gdy w hali sportowej przy ul. Składowej zebrało się kilkaset osób, które w miłej, już niemal świątecznej atmosferze rozmawiały o wspólnych doświadczeniach z pracy w spółce. Takie imprezy są dobrą okazją do podtrzymania więzi między pokoleniami, ponieważ oprócz pionierów Zagłębia Miedziowego uczestniczą w niej też aktualni pracownicy PeBeKa. Były więc zarówno wspomnienia i barwne opowieści o początkach budowania kopalni i całej infrastruktury, jak i informacje o tym, co nowego realizuje (i realizować będzie) firma w najbliższym czasie. Plany inwestycyjne PeBeKa przybliżał prezes Ryszard Janeczek, wspominał m.in. o zamiarach modernizacji parku maszyn czy o wyzwaniach związanych z planowaną przez KGHM Polska Miedź ekspansją zagraniczną.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa