PeBeKa w zwycięskim konsorcjum

PeBeKa w zwycięskim konsorcjum

Opublikowano 16 lutego 2011

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. znalazło się w zwycięskim konsorcjum firm budowlanych, które wykonają trasę tramwajową na linii os. Lecha - Franowo w Poznaniu. Inwestorem jest spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012, a projekt wpisuje się w przygotowania wielkopolskiej stolicy do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w przyszłym roku.

Zakres planowanych prac to budowa trasy tramwajowej od istniejącej pętli tramwajowej na os. Lecha do projektowanej pętli tramwajowej-autobusowej Franowo obejmującą torowisko tramwajowe wraz z odwodnieniem i peronami przystankowymi oraz niezbędną infrastrukturą, tunel tramwajowy na odcinku od ul. Chartowo do ul. Szwedzkiej (z przejściem pod ulicą Kurlandzką i Szwedzką) wraz z infrastrukturą techniczną i dojazdami do dróg kołowych, mury oporowe, wiadukty, budynek socjalny na stacji Franowo wraz z instalacjami, drogi, ścieżki rowerowe, sygnalizacje świetlne, oświetlenie uliczne, kanalizacja energetyczna i teletechniczna, uzbrojenie podziemne oraz infrastruktura towarzysząca.

PeBeKa wykona część tunelu od segmentu 33-ego do segmentu 81-ego (około 410 m), zadaszony przystanek " Kurlandzka " wraz z wyposażeniem oraz mury oporowe, co stanowi około 30 % robót konstrukcyjnych.

Wartość kontraktu to 224, 98 mln zł. Zakończenie robót planowane jest na 30 kwietnia 2012 roku.

W składzie zwycięskiego konsorcjum, obok PeBeKa, znalazły się firma Bilfinger Berger Budownictwo S.A. (lider konsorcjum) oraz ZUE S.A. (partner konsorcjum).

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa