Charytatywny koncert na początek

Charytatywny koncert na początek

Opublikowano 12 października 2011

Pracownicy PeBeKi chętnie wspierają działalność lubińskiego hospicjum. O wielkim znaczeniu takich placówek i jej dobroczyńców przypominali uczestnicy koncertu charytatywnego, zorganizowanego w CK Muza we wtorek 11 października.

Koncert „Głosy dla Hospicjum”, który rozpoczął się w samo południe, zainaugurował VIII Ogólnopolską Kampanię Społeczną „Hospicjum to też Życie – Podaruj swój czas”. Była to okazja, aby przypomnieć, jak ważny i cenny jest wolontariat oraz pomoc drugiemu człowiekowi, a także poinformować o wydarzeniach zaplanowanych w Lubinie na najbliższe tygodnie przez organizatorów oraz Stowarzyszenie „Palium”. Temat przewodni tegorocznej edycji kampanii to rozwój wolontariatu wśród osób dojrzałych, czyli „Wolontariat 50+”. Jej celem jest promowanie odpowiedzialnej i życzliwej postawy wśród ludzi, którzy mogą ofiarować innym swoją wiedzę oraz życiową mądrość i doświadczenie, ale także wolny czas – a w ten sposób zaktywizować ich społecznie. Zadaniem tegorocznej edycji akcji jest również praktyczna edukacja oparta na pozytywnych wzorcach, których źródło stanowi opieka paliatywno-hospicyjna i pomoc najbardziej potrzebującym.

Wczorajszy koncert jest dopiero początkiem ustalonych działań. Organizatorzy zaplanowali m.in. dzień otwarty w lubińskim hospicjum, kwesty w kościołach i hipermarketach na rzecz tutejszej placówki, a także nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i lubińskimi szkołami gimnazjalnymi oraz ponadgimnazjalnymi. W imprezie „Głosy dla Hospicjum” uczestniczyli przedstawiciele naszego Przedsiębiorstwa, którzy – podobnie jak wielu innych pracowników PeBeKi – chętnie pomagają Stowarzyszeniu „Palium” i jego podopiecznym. Na pewno więc nie zabraknie ani informacji o wydarzeniach w ramach ogólnopolskiej kampanii hospicyjnej, ani osób, które będą chciały aktywniej włączyć się w akcję.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa