Bieg o Lampkę z sukcesami

Bieg o Lampkę z sukcesami

Opublikowano 24 października 2011

Dwóch zawodników w pierwszej trzydziestce biegu na 10 km i wicemistrzostwo w sztafecie dyrektorskiej – tegoroczny XXVI Bieg Barbórkowy był dla PeBeKi bardzo udany. Tym bardziej, że rywalizacja była zacięta i wymagała pełnego zaangażowania uczestników.

Popularny Bieg o Lampkę Górniczą co roku przyciąga spore grono chętnych i publiczności. W niedzielę 23 października na stadionie OSiR-u zameldowało się ponad tysiąc osób, a sportowcy rywalizowali w różnych kategoriach, m.in. w biegu sztygarskim na jedną milę oraz biegu na 800 metrów. W sztafecie dyrektorskiej 4x100 m, do której zgłosiło się 11 drużyn, zespół PeBeKi w składzie wiceprezes zarządu Jacek Kulicki, Wojciech Chojnacki (główny inżynier ds. infrastruktury), Ryszard Lindmajer (kierownik rejonu KRM) i Jarosław Danielkiewicz (kierownik rejonu KRG Lubin) oraz jako rezerwowy Janusz Kuśnierz (główny inżynier górniczy) zajął drugie miejsce!
W swojej grupie zespół był niepokonany, ale ostatecznie lepszy wynik miała ekipa ZG Polkowice-Sieroszowice.

PeBeKa może się także pochwalić niezłymi wynikami w głównej konkurencji – czyli biegu na 10 km, poprowadzonym ulicami Lubina. Z ekipy PeBeKi pierwszy linię mety z czasem 34 minuty i 51 sekund przekroczył Waldemar Ozga (górnik strzałowy, KRG Rudna), który zajął w klasyfikacji generalnej 27 miejsce. Trzy lokaty dalej był Andrzej Karwatka (maszynista maszyn wyciągowych, KRG Szyby), z czasem 35 min. 2 sek. Kolejni pracownicy PeBeKi przybiegali już na dalszych pozycjach: Rafał Kuczyński (górnik, KRG Lubin) był 102, a Jacek Adamczyk (sztygar zmianowy maszyn i urządzeń, KRG Rudna) - 489. Warto jednak podkreślić, że w swoich kategoriach wiekowych mieli lepsze wyniki: Andrzej Karwatka w kategorii M50 był trzeci!

W biegu uczestniczyła też rodzina emerytowanego pracownika Przedsiębiorstwa, Tadeusza Lisowskiego, która otrzymała nagrodę w kategorii najliczniejszych rodzin biorących udział w zawodach.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i sportowe zaangażowanie oraz gratulujemy wyników.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa