1% podatku dla Stowarzyszenia PALIUM

1% podatku dla Stowarzyszenia PALIUM

Opublikowano 1 kwietnia 2011

Do końca kwietnia możemy składać deklaracje podatkowe. Zachęcamy więc wszystkich, którzy nie dopełnili jeszcze tego obowiązku, partnerów PeBeKa, pracowników, a także każdego, komu los osób nieuleczalnie chorych nie jest obojętny, do wsparcia Stowarzyszenia PALIUM i jego inicjatywy – rozbudowy lubińskiego hospicjum. Jak to zrobić? Wystarczy przekazać 1% swojego podatku za rok 2010.

Stowarzyszenie PALIUM powstało w 2006 roku i kontynuuje działalność zainicjowaną przez Społeczną Fundację „Palium”. Celem istnienia organizacji jest wsparcie nieuleczalnie chorych osób objętych opieką paliatywną, a szczególnie pacjentów w okresie terminalnym hospitalizowanych w lubińskim hospicjum.

Dlaczego warto przekazać swój 1% na Stowarzyszenie PALIUM?

Najważniejszą inicjatywą PALIUM jest lubińskie hospicjum – to jedno z niewielu miejsc świadczących profesjonalną opiekę paliatywną w regionie Dolnego Śląska i opolszczyzny. Aktualnie placówka dysponuje 12 miejscami, podczas gdy rocznie z jej pomocy korzysta średnio 300-350 pacjentów. Dlatego warunki lokalowe i sprzętowe lubińskiego hospicjum nie są w stanie zaspokoić wciąż rosnących potrzeb.
Stowarzyszenie PALIUM we wrześniu 2010 r. rozpoczęło rozbudowę ośrodka. Dzięki nowemu budynkowi pacjenci zyskają kolejnych 18 miejsc, a także niezwykle ważne zaplecze socjalne (pokój do spotkań z bliskimi) czy medyczne (gabinet lekarski). W ten sposób powstanie miejsce, w którym chorzy będą mogli liczyć na fachową pomoc i godny standard opieki. Ale rozbudowa ośrodka to jedynie początek. Placówka potrzebuje wyposażenia – mebli, sprzętu medycznego, leków oraz środków na bieżącą działalność.

Zatem przekażmy 1% swojego podatku na lubińskie hospicjum - to nic nie kosztuje, trwa zaledwie chwilę, a może sprawić bardzo wiele dobrego.

 

Poprzez Stowarzyszenie PALIUM 1% Twojego podatku wspiera lubińskie HOSPICJUM

Stowarzyszenie PALIUM
KRS: 0000256292

 

 

W imieniu Stowarzyszenia PALIUM a także Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć lubińskie hospicjum.


Zarząd i Załoga PeBeKa

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa