PeBeKa w rankingu Polityki

PeBeKa w rankingu Polityki

Opublikowano 5 maja 2010

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. znalazło się na liście 500 największych przedsiębiorstwo w Polsce w 2009 roku według tygodnika Polityka. Lubińska spółka zajęła 463 miejsce w rankingu.

Tym samym PeBeKa jest w pierwszej czterdziestce dolnośląskich gigantów oraz wśród największej trójki firm z Lubina. W branży budowlanej Przedsiębiorstwo PeBeKa uplasowało się na 53 pozycji i w pierwszej trójce największych firm budowlanych na Dolnym Śląsku.

Spółka osiągnęła przychód ze sprzedaży na poziomie 314 156 tysięcy i wypracowała zysk netto na poziomie 3 372 tysięcy.

Na uzyskane wyniki złożyły się kontrakty z zakresu budownictwa górniczego oraz metropolitalnego. W 2009 roku pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. dla KGHM Polska Miedź wybudowali 27 kilometrów wyrobisk podziemnych i 420 metrów szybu SW-4, który pozwoli na eksploatację nowych pokładów rud miedzi w Zagłębiu Miedziowym. W Lubinie PeBeKa prowadziło prace przy budowie supernowoczesnego stadionu piłkarskiego Zagłębia Lubin. W ubiegłym roku zakończone zostały również wieloletnie prace na rynku warszawskiego metra oraz w Kopalni Soli „Wieliczka”, a także najdłuższy zagraniczny kontrakt lubińskiej spółki – prace górnicze w Niemczech.

W październiku firma podpisała umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na budowę łącznicy do lotniska Okęcie oraz modernizację linii kolejowej łączącej Międzynarodowy Port Lotniczy Okęcie z centrum Warszawy.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa