Pod znakiem życzliwości

Pod znakiem życzliwości

Opublikowano 27 listopada 2009

7414 złotych i 59 groszy zostało zebranych podczas imprezy charytatywnej na rzecz lubińskiego Zespołu Szkół Specjalnych. Pieniądze szkoła przeznaczy na wyposażenie sal do nauki przedmiotów zawodowych. Organizatorem imprezy była PeBeKa, a ważną rolę odegrała Cuprum Arena, która udostępniła miejsce i wsparła logistyczne przygotowania.


Impreza odbyła się w piątek 27 listopada jako finał akcji „Kartki życzliwości”. Po rozstrzygnięciu konkursu na kartkę świąteczną, w którym brały udział dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, PeBeKa profesjonalnie wydała kartkę w nakładzie sześciu tysięcy egzemplarzy. Mogli ją kupić Lubinianie i goście Cuprum Areny w piątkowe popołudnie.


Obok stoiska z kartkami, aukcji i kiermaszu świątecznych ozdób wykonanych przez podopiecznych ZSS, najważniejszym punktem imprezy były występy uczniów szkoły, którzy przygotowali specjalny program artystyczny. Nie zabrakło wzruszeń i prawdziwych artystycznych emocji. Łzy pojawiły się również  w oczach Jacka Kulickiego, prezesa PeBeKa, gdy odbierał obraz i czerwone serce przygotowane przez dzieci.
PeBeKa uzyskała tytuł Przyjaciela Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie. Pomoc w organizacji imprez, wsparcie finansowe i cyklicznych konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną stały się już firmową tradycją. Impreza zorganizowana jako finał akcji „Kartki życzliwości” była największym dotychczasowym przedsięwzięciem w tym zakresie. Patronatem objęła ją TVLubin, a do akcji włączyły się również inne firmy – Mercus i Pol Miedź Trans, które wyślą do swoich kontrahentów kartkę autorstwa Marcela Sarafina z ZSS.


Świąteczne kartki, z których dochód będzie w całości przekazany ZSS, są nadal do nabycia w PeBeKa. Ich dystrybucją zajmują się również uczniowie szkoły.

Wszelkie prawa zastrzeżone

PeBeKa